Zdroj: https://www.golflady.cz/index.php?a=109  •  Vydáno: 8.10.2004 14:22  •  Autor: Administrator

Náš výlet na Fontanu

I když oficielně naše letní Golf Tour skončila, přesto jsme chtěly ještě něco společně podniknout, a tak vznikl nápad výletu na jedno z nejkrásnějších hřišť v Evropě a tím je hřiště poblíž Vídně - Fontana. Od pondělka večer až do čtvrtka dopoledne, kdy jsme odjížděly domů, jsme si to opravdu užily. Ubytování i stravování v blízké restauraci bylo bez chyby, pochutnávaly jsme si jak na obřích krevetách, tak i na steacích z argentinského masa, byl pro nás připraven každý den teplý i studený bufet, a tak bylo trochu těžké si hlídat svoji váhu.

Celkový resort Golf clubu Fontana je ohromující, krásná klubovna, jezero, široké a dlouhé fairweie, veliké greeny včetně upravených cest a okolí. Na tomto hřišti jsme hrály v úterý, nakonec se počasí umoudřilo a po celý den bylo sice pošmourno, ale nepršelo. Také vítr, který zde působí největší potíže byl mírný. Když jsme večer spočítaly výsledky zjistily jsme, že ani v tomto nás toto hřiště moc nepokořilo - výsledky se pohybovaly nad 30 - 36 bodů. Ve středu jsme si jely zahrát na hřiště Enzelsfeld, které bylo pravým opakem Fontany. Toto hřiště počátkem minulého století postavil baron Rothschild, který nechal vykácet v hlubokém lese 18 jamek. V sedmdesátých letech jej potom poskytl veřejnosti a nechal přestavět od amerického architekta J.D.Harrise. Výsledkem je hřiště, které má úzké a dlouhé fairweie, různě kloněné a zatočené, často bylo velikým překvapením, kde vlastně míček po odpalu skončil (zde nám velmi pomáhaly naše treninkové motolské pondělky a tak nám hra z různých pozic nebyla až tak nepříjemná). Vytknout tomuto hřišti by se daly poměrně malé greeny. V každém případě je ale jisté, že toto hřiště bychom bez pomoci místních ani nenašly. Přesto, že byl všední den, bylo celé hřiště plné. Bylo zajímavé ve dvou dnech absolvovat hru na tolik odlišných hřištích.
Náš výlet byl hezký a doufám, že si jej v příštím roce zopakujeme, není nepravděpodobné, že si přímo na Fontaně odehrajeme i jeden turnaj na úpravu handicapu. Fotografie z našeho výletu co nejdříve zveřejníme na těchto stránkách v naší fotogalerii.
Děkuji paní Romaně Hatašové a Christianovi Dries ze společnosti Diamond Aircraft, kteří se o nás starali, a velmi pomohli s organizací celé cesty.

Za Lady Paradise Marcela Chrpová